Neplač že něco skončilo,raduj se že se to stalo :-)

10.kapitola-Nuda

4. července 2009 v 17:58 | kLipART-domkič |  Příteli můžeš věřit

10.kapitola-Nuda

Následující den ve škole se podobal tomu předchozímu. Viola opět neměla ponětí o tom, co se kolem ní děje, takže když jí o hodině chemie vyvolala učitelka a zeptala se jí, co právě probírají, Viola jí nic neřekla, jen se dívala do země. Takže ve studijním průkazu přibyla jedna pětka z chemie.
,Violo sakra, co se děje?´ptala se podrážděně Serena, když seděli v jídelně u oběda.
,Co?´zeptala se nepřítomně Viola a odtrhla oči od nevábně vypadající polévky.
,Co se ti stalo? Včera si byla taky divná, ale dneska je to snad ještě horší.´řekla Serena a vyčítavě se na Violu podívala.
,Já jsem jenom . . . utahaná.´řekla mdle Viola a ochutnala polévku, okamžitě si ale zase vyprskla do talíře. Oběda už se nedotkla.
Po obědě se Viola vydala domů, cestou přemýšlela o tom, co jí říkala Serena. To vážně vypadala tak strašně? To na ní opravdu bylo tolik vidět, že ji něco trápí?

Celé odpoledne se Viola nudila. Četla, učila se, uklidila si pokoj, psala e-maily svým známým. Nic z toho ji ale nebavilo. Zkrátka už si zvykla na to, že trávila hodně času s Lucianem. Věděla, že trávit čas v jeho přítomnosti je nebezpečné, ale byl to přeci její přítel.
Vážně začala uvažovat o tom, že by ho šla najít. Chtěla se mu omluvit za to, co řekla a jak se chovala a chtěla ho poprosit, aby se s ní zase vídal. Nevěděla, kam by ho měla jít hledat, ale třeba by byl v tom lese, kde se potkali poprvé. Ale plány jí zkřížila její máma, která vešla do pokoje a vytrhla jí z přemýšlení nad tou cestou.
,Violo?´řekla váhavě.,Můžu tě rušit?´
,Jo, poď dál.´řekla viola a celým tělem se na židli u počítače natočila ke dveřím.
,Zora navrhla, že bychom mohli jít do kina na nějaký film. Všichni společně už jsem dlouho nikde nebyli a potom bychom mohli jít nakupovat a . . . . ´
,Nemusíš mě přemlouvat.´skočila viola své mámě do řeči.,Pojedu ráda.´
,To je skvěl.´usmála se její matka.,Tak tě čekám za 5 minut dole.´
Viola jenom přikývla a její matka se šla upravit do koupelky. Jakmile odešla Viola šla k oknu a rychle ho zavřela. Dala tím sama sobě najevo, že když to bej něj šlo před tím, půjde to i teď.
,Tak jedém.´zakřičela Zora a vletěla do Violina pokoje.
Viola nasadila usměvavou masku a doufala, že se jí nálada díky dnešnímu večeru zlepší. A měla pravdu. Už dlouho spolu všichni nikde nebyli a jsem to prospělo zase si někam společně vyrazit.
V kině byli na nějaké animované rodinné komedii, u které se pořád smáli. Potom vyrazili do obchodů, aby si koupili něco na sebe. Viola si koupila nové černé, krajkové, letní šaty a balerínky, které se jí k novým šatům perfektně hodily.
Nakonec se ještě zastavili v restauraci na večeři , takže když se vrátili domů Viola už chtěla jenom spát. Před tím si ale ještě dala sprchu, protože se jí nechtělo ráno vstávat dřív.
Na Luciana si po celý večer nevzpomněla, zakázala si to, dokud zase neležela ve své posteli a nesledovala hvězdy přes zavřené okno.
Vstala z postele a šla k oknu, které otevřela. Posadila se na parapet a chvíli pozorovala tmavě modré nebe plné zářivých hvězd. Ale potom jí začala být zima, takže okno přivřela a vrátila se do postele. Znovu se zadívala na hvězdnou oblohu a začala přemýšlet nad krásou vesmíru . . . . . A na křídlech hvězd brzy usnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama